Najnowsze wiadomości ze świata

Kilkaset dzieci porwanych przez islamskich terrorystów. Dziewczynki trafią do domów publicznych w Europie, chłopcy do wojska?

Lider dżihadystów z Boko Haram Abubakar Shekau ogłosił w opublikowanym we wtorek nagraniu, że jego ugrupowanie stoi za porwaniem ponad 300 uczniów ze szkoły w stanie Katsina na północnym zachodzie Nigerii.

“Nazywam się Abubakar Shekau i nasi bracia stoją za porwaniem w Katsinie” – oświadczył przywódca bojówki.Do porwania doszło w nocy z piątek na sobotę, kiedy ponad setka dżihadystów na motocyklach zaatakowała szkołę w mieście Kankara nieopodal granicy z Czadem. Zaginęło co najmniej 333 uczniów miejscowego liceum.

Do ataku doszło setki kilometrów od terytoriów na północnym wschodzie kraju, gdzie zwykle atakują terroryści. Początkowo atak przypisano miejscowym bandytom, bo porwania dla okupu w regionie nie należą do rzadkości. Porwań dopuszczali się też dżihadyści z Boko Haram, którzy w 2014 roku porwali 276 uczennic liceum z Chibok w stanie Borno na północnym wschodzie kraju.

W poniedziałek nigeryjska armia powiadomiła, że zlokalizowała “kryjówkę bandytów” i że prowadzi na miejscu operację wojskową. Prezydent Nigerii Muhammadu Buhari polecił wzmocnienie bezpieczeństwa w Katsinie i zamknięcie szkół.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij