Najnowsze wiadomości ze świata

Kijów zaatakowany przez wojska rosyjskie przy użyciu irańskich dronów. Orki Putina znów atakują infrastrukturę cywilną

Kijów został w poniedziałek rano zaatakowany przez wojska rosyjskie przy użyciu irańskich dronów; jak poinformowały władze uszkodzony został dom mieszkalny w rejonie (dzielnicy) szewczenkowskim w śródmieściu ukraińskiej stolicy. Ataki trwają – ostrzegły władze.

“Według stanu na godz. 9 rano (godz. 8 w Polsce) odnotowano cztery uderzenia. Wróg nadal atakuje. Potwierdzono, że trafiony został dom mieszkalny w rejonie szewczenkowskim. Informacja o ofiarach jest na razie uściślana” – poinformowały władze miasta. Zaapelowano do mieszkańców, by pozostawali w schronach.W komunikacie nie ma wzmianki o dronach, jednak wcześniej administracja prezydenta Ukrainy poinformowała, że Kijów atakowany jest przy użyciu tych maszyn. Media powiadomiły o krążących na niebie dronach kamikadze. Mer Witalij Kliczko opublikował zdjęcia szczątków jednej z maszyn.

Kliczko poinformował także, że atak spowodował w centrum miasta pożar w budynku, który nie jest obiektem mieszkalnym i że kilka budynków mieszkalnych zostało uszkodzonych.

Informację o uderzeniu drona w wielopiętrowy dom mieszkalny podał doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko. Podkreślił, że napływają doniesienia o “przylocie grup dronów z południa i wschodu obwodu kijowskiego”.

Rankiem w Kijowie ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Najpierw nastąpiły trzy eksplozje, a później dwie kolejne w rejonie szewczenkowskim.

Przed tygodniem, 10 października, stolica Ukrainy była obiektem rosyjskiego ataku rakietowego; pociski spadły m.in. w centrum miasta. W stolicy zginęło pięć osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Źródło: (PAP) Autor: iwo/ ap/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij