Najnowsze wiadomości ze świata

Kierowca zapomniał zaciągnąć hamulec ręczny. Autobus wjechał w grupę nastolatek, zabił trzy osoby

Autobus wjechał w grupę nastolatków, na skutek czego trzy dziewczyny straciły życie. Policja podejrzewa, że jego kierowca zapomniał o zaciągnięciu ręcznego hamulca.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę w Spiskim Podgrodziu na słowackim Spiszu. Odbywało się tam spotkanie religijne młodzieży w wieku 14-18 lat. Według wstępnych ustaleń policji nastolatkowie wysiedli z autobusu i ruszyli w kierunku miejscowości Spiska Kapitula.

Wkrótce potem autobus ruszył i wjechał w jedną z grup nastolatków. Początkowo poinformowano, że dwie nastolatki straciły życie po tym, gdy po nich przejechał. Dzisiaj wiadomo, że zginęły trzy – dwie siedemnastolatki i osiemnastolatka. Czwarta walczy o życie w szpitalu.

Policja wstępnie podejrzewa, że do tragicznego wypadku doszło, bo kierowca zapomniał zaciągnąć hamulec ręczny przed wyjściem z pojazdu. Ustalili, że w momencie zdarzenia był trzeźwy. Nie udało się go jednak jeszcze przesłuchać, bowiem jest w szoku.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij