Najnowsze wiadomości z kraju

Kierowca porzucił busa. W środku było 29 migrantów

Stojący na parkingu dostawczy citroen wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy Straży Granicznej z Tuplic. Gdy sprawdzili pojazd z niemieckimi numerami rejestracyjnymi, znaleźli w nim 29 migrantów. Po kierowcy nie było jednak śladu.

W poniedziałek funkcjonariusze SG skontrolowali dostawczego citroena z niemieckimi numerami rejestracyjnymi, który zaparkowany był przy jednej ze stacji paliw w rejonie przygranicznym. W części ładunkowej znaleźli 29 migrantów, z kolei szoferka była pusta. Strażnicy Graniczni przeszukali okolicę, jednak kierowcy nie znaleźli.

Samochód miał jeszcze ciepły silnik. Podejrzewamy, że widząc patrol SG jego kierowca uciekł. Oczywiście funkcjonariusze sprawdzili budynek stacji paliw i okoliczny teren, ale nie udało się namierzyć osoby mogącej być kierowcą busa z migrantami – przekazał rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG por. SG Paweł Biskupik.

Oprócz migrantów, w części ładunkowej znaleziono również dokumenty, które ukryte były za drewnianymi panelami. W większości były to tureckie paszporty. Jeden z nich należał do obywatela Syrii. Żaden z migrantów nie posiadał dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce.

Pasażerom ukrytym w pojeździe przedstawiono zarzuty usiłowania przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy. Wszyscy zatrzymani przyznali się do winy, korzystając jednocześnie z prawa dobrowolnego poddania się karze ośmiu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na rok oraz trzy lata próby. Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia naszego kraju, zostali objęci dozorem SG.

_____________________________________________________________________________ 

Przejmujące wydarzenie w Kodniu na Południowym Podlasiu. Zobacz reportaż:

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij