Najnowsze wiadomości z kraju

Kiedy Polski Ład wejdzie w życie? Senator PiS zdradziła szczegóły

Wczoraj Zjednoczona Prawica przedstawiła założenia Polskiego Ładu. Senator Maria Koc zdradziła mediom kiedy zacznie on wchodzić w życie.

Polski Ład to szeroko zakrojony program reform społeczno-gospodarczych. Jest oparty o pięć filarów – służbę zdrowia, rynek mieszkaniowy, reformę podatków, inwestycje i reformy prorodzinne. Przedstawiciele ZP twierdzą, że ich plan pomoże Polsce wyjść z pandemicznego kryzysu i dogonić państwa Zachodu pod względem poziomu życia.

Premiera Polskiego Ładu. Przybliżamy najważniejsze założenia programu

Poszczególne elementy Polskiego Ładu będą wprowadzane w życie kolejnymi ustawami. Senator Maria Koc ujawniła, że pierwsze ustawy w ramach tego planu powinny wejść w życie jeszcze w tym roku. „Zmiany będą wprowadzone szybko, dlatego że Polski Ład to program na wyjście z kryzysu, w jakim znaleźliśmy się po epidemii koronawirusa” – powiedziała – „Przygotowania podejmiemy jak najszybciej. Na pewno wiele rozwiązań wejdzie w życie jeszcze w tym roku. Myślę, że na najbliższych posiedzeniach Sejmu pojawią się ustawy związane z Polskim Ładem”.

Na budzące największe emocje reformy systemu podatkowego przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. „To jest potężna zmiana. Żeby nie zaburzyć systemu finansów publicznych, wprowadzenie takiej modyfikacji w tym roku byłoby trudne” – powiedziała senator Koc dodając, że te zmiany najprawdopodobniej zaczną być wprowadzane na początku przyszłego roku.

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot. PAP/Leszek Szymański

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij