Najnowsze wiadomości ze świata

Kiedy odbędzie się pogrzeb Elżbiety II? Ujawniono datę

Pałac Buckingham poinformował, że pogrzeb zmarłej w czwartek królowej Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek, 19 września. Będzie miał charakter państwowy.

Pogrzeb królowej odbędzie się w opactwie westminsterskim w Londynie, ale trumna z jej ciałem zostanie później złożona później w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. Wcześniej spoczął tam jej mąż Filip i jej rodzice. Dzień pogrzebu będzie wolny od pracy. Pogrzeb oczywiście będzie miał charakter państwowy.

Pogrzeb odbędzie się o godzinie 11 czasu miejscowego. Wcześniej królowa odbędzie długą podróż. Już dzisiaj zostanie przewieziona z Balmoral do Edynburga, a we wtorek samolot RAF przetransportuje trumnę do Northolt. Stamtąd jej ciało zostanie przewiezione do pałacu Buckingham, a 14 września w asyście oficerów Królewskiej Artylerii Konnej trumna trafi do pałacu Westminster. Tam, przez 4 dni, będzie można oddać jej hołd.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/EPA/YOAN VALAT

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij