Najnowsze wiadomości z kraju

Kiedy kolejne luzowanie obostrzeń? Wiceminister Kraska zdradził szczegóły

W piątek wejdzie w życie kolejne luzowanie obostrzeń. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował kiedy możemy się spodziewać szczegółów kolejnego.

Sytuacja pandemiczna w Polsce stale się poprawia. Dzięki temu w najbliższy piątek wejdzie w życie zapowiedziane wcześniej luzowanie części obostrzeń. Zostaną otwarte siłownie, kluby i centra fitness. Warunkiem będzie jednak to, że na jednego klienta będzie przypadało minimum 15 metrów kwadratowych powierzchni. Możliwe będzie również korzystanie z restauracji, ale maksymalne obłożenie będzie mogło wynosić 50% nominalnego.

„Sytuacja epidemiologiczna na to w tej chwili nam pozwala, bo widzimy, że koronawirus jest w odwrocie” – powiedział na antenie Polskiego Radia wiceminister – „Aczkolwiek jak zawsze z wielką ostrożnością do tego podchodzę, bo myślę, że jednak te zasady, do których jesteśmy przyzwyczajeni, powinny dalej z nami zostać – czyli maseczka, dezynfekcja, dystans. Powinniśmy cały czas o tym pamiętać”.

Wiceminister Kraska poinformował również, że propozycje kolejnego łagodzenia obostrzeń zostaną przedstawione już w tym tygodniu. Nie zdradził jednak na razie żadnych szczegółów tego, czego będą dotyczyć.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij