Najnowsze wiadomości z kraju

Kiedy decyzje odnośnie lockdownu w województwach pomorskim i lubuskim? Minister Niedzielski tłumaczy

Nie ma żadnej decyzji w sprawie wprowadzenia lockdownu w województwach pomorskim i lubuskim; to absolutnie niepotwierdzone informacje – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o medialne doniesienia w tej sprawie.

Radio RMF FM podało w poniedziałek, że województwa pomorskie i lubuskie mogą zostać objęte takimi obostrzeniami, jak Warmia i Mazury. Decyzją rządu warmińsko-mazurskie jest jedynym regionem w Polsce, w którym wprowadzono regionalny lockdown.

Niedzielski pytany na konferencji prasowej, czy potwierdza informacje o wprowadzeniu takich obostrzeń w województwach pomorskim i lubuskim, odparł, że nie. “To są absolutnie niepotwierdzone żadne informacje” – powiedział szef MZ.

Dodał, że na poniedziałkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego “w ogóle nie było dyskusji dotyczącej tych dwóch województw”. “Na razie nie ma żadnej decyzji i te decyzje będą dopiero podejmowane oczywiście pod kątem obserwowanych parametrów” – zaznaczył Niedzielski.

Do 14 marca obowiązują na Warmii i Mazurach obowiązują zaostrzone rygory sanitarne. Ma to związek z utrzymującą się do dwóch tygodni wysoką liczbą zakażeń COVID-19. W związku z lockdownem najmłodsi muszą powrócić do nauki zdalnej, zamknięte są galerie handlowe i hotele oraz kina i teatry. Nie można korzystać z basenów, kortów, zawody i mecze sportowe odbywają się bez udziału publiczności.

Źródło: PAP Autor: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij