Wiadomości sportowe z kraju i świata

Kibiców siatkówki czeka gratka. Ważna zapowiedź premiera

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w 2027 roku Polska będzie gospodarzem mistrzostw świata w siatkówkę. Będzie to już trzeci turniej tej rangi w naszym kraju.

Pierwsze MŚ w siatkówkę odbyły się w Polsce w 2014 roku. Turniej zakończył się zwycięstwem Polaków, którzy po raz drugi zostali mistrzami świata, pokonując w katowickim Spodku Brazylię, 3 do 1. Kolejne mistrzostwa świata odbyły się w naszym kraju w zeszłym roku. Początkowo impreza miała odbyć się w Rosji, ale odebrano jej prawo do jej organizacji z powodu napaści na Ukrainę. Tym razem biało-czerwoni przegrali z Włochami, zostając wicemistrzami świata.

Premier Morawiecki ogłosił, że mistrzostwa w 2027 roku znów zostaną rozegrane w Polsce. Stało się to drugiego dnia II Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem, gdzie był gościem. “Warto przekazać stąd znakomitą wiadomość. Mogę uroczyście zapowiedzieć, że mistrzostwa świata w 2027 roku w siatkówce odbędą się w Polsce” – powiedział premier.

“Wszystko, co się dzieje w polskiej siatkówce od wielu lat jest synonimem najwyższej jakości. Zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjnym” – powiedział minister sportu Kamil Bortniczuk. „Staramy się za tymi sukcesami sportowymi nadążać. Chcemy, żeby to inni się od nas uczyli. Polscy kibice zasługują na to, żeby oglądać swoich bohaterów z bliska – dodał.

Ważną zapowiedź ogłosił także prezydent Andrzej Duda. POgłosił na zakopiańskim EKSiT, że Polska rozpoczyna starania o organizację letnich igrzysk olimpijskich w 2036 roku.

Źródło: Stefczyk.info Autor: WM
Fot. Artur Ceyrowski/Stefczyk.info

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij