Najnowsze wiadomości ze świata

Kibice próbowali dostać się na stadion. Nie żyje co najmniej tuzin osób

Podczas meczu kibice, którym najprawdopodobniej sprzedano fałszywe bilety, próbowali wedrzeć się na stadion. Zginęło co najmniej 12 osób.

Zdarzenie miało miejsce w San Salwador, stolicy Salwadoru, podczas meczu lokalnej drużyny Alianza z drużyną z Santa Ana na stadionie Cuscatlan. To dwie najpopularniejsze drużyny w tym kraju. Setki osób próbowały dostać się na stadion aby obejrzeć mecz. Sprawiło to, że tłum kibiców zaczął się deptać.

Początkowo informowano, że zginęło 9 osób, ale lokalne media podają, że ofiar śmiertelnych było co najmniej 12. Około stu osób odniosło obrażenia, ale większość z nich jest w stanie stabilnym. Trafili do lokalnych szpitali. Akcję ratunkową utrudnił fakt, że ratownicy mieli problem z dostaniem się do ofiar przez tłumy kibiców.

Na razie nie wiadomo, co spowodowało tragedię, ale pojawiło się przypuszczenie, że ktoś sprzedał fałszywe bilety na ten mecz, przez co na stadion próbowało się dostać znacznie więcej osób, niż był w stanie pomieścić. Szef salwadorskiej policji Mauricio Arriaza zapowiedział, że wspólnie z biurem prokuratora generalnego rozpoczęli już śledztwo w tej sprawie. Prezydent Nayib Bukele dodał, że jego obiektem będą wszyscy potencjalnie winni: obie drużyny, ich managerowie, właściciele stadionu, biuro biletowe, a także liga i federacja piłkarska. „Kimkolwiek są sprawcy, nie unikną kary” – zapowiedział.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot. PAP/EPA/MIGUEL LEMUS

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij