Rozrywka

Kevin Spacey był oskarżony o molestowanie 14-latka. Sąd podjął decyzję

Kevin Spacey był oskarżony o to, że molestował aktora Anthoniego Rappa, gdy ten miał 14 lat. Sąd stwierdził, że jest niewinny.

Rapp oskarżył Spaceya w procesie cywilnym o to, że ten molestował go w 1986 roku, gdy miał 14 lat. Rapp twierdził, że udał się wtedy do jego domu na imprezę. Spacey, który miał wtedy 26 lat, miał złapać go za pośladki, rzucić na łóżko i położyć się na nim. Aktor domagał się 40 milionów dolarów odszkodowania.

Spacey nie przyznał się do winy i twierdził, że nigdy nie został z nim sam na sam. Po kilkudziesięciu minutach obrad ława przysięgłych uznała, że nie ma dowodu na to, że takie zdarzenie miało miejsce, więc aktor został uniewinniony. Po procesie stwierdził, że żałuje tego, że go wcześniej przeprosił. „Wyciągnąłem lekcję, która brzmi – nigdy nie przepraszaj za coś, czego nie zrobiłeś” – stwierdził.

Spaceya czeka jeszcze proces karny w Londynie. Jest oskarżony o przestępstwa seksualne, których miał się dopuścić w latach 2005-2013. Proces ten wyznaczono na przyszły rok.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij