Najnowsze wiadomości ze świata

Katastrofa w metrze. Wagony nie wytrzymały temperatur, setki osób trafiły do szpitali

Zimowa aura spowodowała kolizję dwóch pociągów metra w godzinach szczytu. Ponad pół tysiąca osób trafiło do szpitali.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek rano w Pekinie, na nadziemnej części linii Changping. Jeden z pociągów zahamował. Drugi, który jechał za nim z górki, wpadł w poślizg na oblodzonych torach i się z nim zderzył.

 

Na miejsce od razu wysłano karetki, policję i straż pożarną. Ewakuację pasażerów zakończono do godziny jedenastej. Nikt na szczęście nie zginął, ale ponad pół tysiąca osób trafiło do szpitali, z czego ponad setka miała złamane kości. 67 osób nadal przebywa w szpitalach, a 25 na obserwacji.

Wypadki w metrze w Pekinie są niezwykle rzadkie. Tym razem zawiniła jednak pogoda. Stolica Chin przeżywa obecnie gwałtowny atak zimy. Temperatura dzisiaj może spaść do -11 stopni, a intensywne opady śniegu spowodowały zamknięcia szkół i odwołanie kursów wielu pociągów. Władze miasta ostrzegają mieszkańców przed oblodzonymi drogami.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Al-Jaazera Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij