Najnowsze wiadomości ze świata

Katastrofa samolotu gaśniczego w Grecji. Maszyna rozbiła się o wzgórze

Zginęli obydwaj piloci samolotu gaśniczego typu Canadair, który rozbił się we wtorek na wyspie Eubea na południu Grecji. W kraju ogłoszono trzydniową żałobę – podaje BBC. Resort obrony przekazał, że piloci byli żołnierzami greckich sił powietrznych.

W katastrofie zginął 34-letni pilot Christos Mulas i drugi pilot 27-letni Perikles Stefanidis. Minister obrony Grecji Nikos Dendias oświadczył, że żołnierze stracili życie “na służbie, próbując chronić życie i dobra obywateli, jak i środowisko naszego kraju”.

Do katastrofy doszło w miejscowości Platanisto w pobliżu miasta Karistos na wyspie Eubea na południu Grecji, blisko Aten. Samolot-amfibia Canadair Cl-215, należał do 355. Taktycznego Szwadronu Transportowego greckich sił powietrznych i wraz z co najmniej trzema innymi maszynami brał udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł w niedzielę.

Maszyna rozbiła się o wzgórze. Katastrofę zarejestrowała telewizja ERT, która pokazywała jak samolot zrzuca wodę; na nagraniu widać eksplozję i kłęby dymu.

W Grecji od tygodnia trwa walka z pustoszącymi kilka rejonów tego kraju pożarami.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. EPA/DAMIANIDIS LEFTERIS

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij