Najnowsze wiadomości ze świata

Katastrofa rosyjskiego bombowca. Wszyscy zginęli

W regionie Kaukazu doszło do katastrofy samolotu Su-34 należącego do Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych. Według rosyjskiego resortu obrony przyczyną wypadku była awaria techniczna. W wyniku katastrofy zginęli piloci maszyny.

Agencja TASS, powołując się na informacje z rosyjskiego ministerstwa obrony, podała, że samolot rozbił się w górach Osetii Północnej. Do zdarzenia doszło w pobliżu granicy z Gruzją, a pierwsze ustalenia wskazują na “awarię techniczną” jako przyczynę katastrofy.

Su-34 wykonywał w momencie katastrofy misję szkoleniową. Samolot spadł na niezamieszkały obszar, co zapobiegło zniszczeniom na ziemi. Na pokładzie znajdowało się dwóch pilotów, którzy zginęli w wyniku wypadku.

Su-34 to myśliwsko-bombowy samolot średniego zasięgu, klasyfikowany również jako bombowiec taktyczny. Może przenosić do ośmiu ton uzbrojenia, osiąga pułap 17 tysięcy metrów i zasięg do 4 tysięcy kilometrów.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij