Najnowsze wiadomości ze świata

Katastrofa balonu. Uderzył w linię wysokiego napięcia

W mieście Albuquerque w stanie Nowy Meksyk doszło do tragicznej katastrofy balonu. Jego pilot zawadził o linie wysokiego napięcia.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę. Balon na ogrzane powietrze Cameron 0-120 wleciał w linie wysokiego napięcia w odległości ok. 10 kilometrów od międzynarodowego lotniska. Przewody odcięły liny które trzymały jego kosz. Ten runął na ruchliwą ulicę i się zapalił.

Na jego pokładzie znajdowało się pięć osób, w tym emerytowany policjant Martin Martinez i jego żona. Po katastrofie kierowcy rzucili się aby ich ratować ale było już za późno. Cztery osoby zginęły na miejscu, piąta w stanie krytycznym trafiła do szpitala i tam wkrótce potem zmarła.

Wypadek spowodował odcięcie prądu dla ponad 13 tysięcy osób, linię naprawiono po kilku godzinach. Narodowa Rada Bezpieczeństwa w Transporcie już wysłała na miejsce swoich śledczych aby wyjaśnić przyczyny wypadku. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) będzie pomagać im w śledztwie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij