Najnowsze wiadomości z kraju

Karetka na sygnale utknęła w głębokich zaspach. Pomogli ochotnicy ze Straży Pożarnej

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Zusno i Filipów (Podlaskie) wydobyli we wtorek z zaspy śnieżnej karetkę pogotowia, która jechała z interwencją do pacjenta. Potem ratownicy mogli kontynuować pomoc.

Jak poinformowała w mediach społecznościowych Ochotnicza Straż Pożarna Zusno, do zdarzenia doszło we wsi Nowa Dębszczyzna k. Suwałk. Przy pomocy strażaków i ciągnika udało się wyciągnąć karetkę z zaspy, w której utknęła. Później ratownicy pogotowia ratunkowego mogli kontynuować transport pacjenta do szpitala w Suwałkach.

Na Suwalszczyźnie od ponad tygodnia jest mroźno i biało. W poniedziałek i we wtorek pada śnieg. Jest silny wiatr, który powoduje zawieje i zamiecie śnieżne. Pieszym ciężko poruszać się po chodnikach, a samochodom po drogach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w nocy ma spaść kolejne 12 cm śniegu.

Źródło: PAP Autor: Jacek Buraczewski
Fot. Facebook/OSP Zusno

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij