Najnowsze wiadomości ze świata

Kara śmierci za dystrybucję zagranicznych mediów? Nowe prawo w Korei Północnej

Zatrważające doniesienia z Korei Północnej. Jak informuje Agencja Reutera Kim Dzong Un rozpoczął nowy etap represji wymierzony w obywateli swojego państwa.

Według doniesień agencji, w myśl nowo wprowadzonego prawa  każdy Koreańczyk, który sprowadza nielegalne towary z zagranicy, w tym zagraniczną prasę lub kontaktuje się z osobami z zagranicy powinien spodziewać się surowych kar – kary śmierci lub pozbawienia wolności odbywanej w łagrze.

„Kim Dzong Un rozpoczął wojnę z obcymi wpływami”, informuje Reuters. Bezwzględnej kary śmierci mogą spodziewać się wszyscy, którzy przyczyniają się do dystrybucji mediów amerykańskich i “imperialistycznych”. Łagru mogą spodziewać się z kolei obywatele, którzy w prywatnych rozmowach używają południowokoreańskich zwrotów grzecznościowych.

Formalnie zagraniczne media uznane zostały za wrogie północnokoreańskiemu państwu ze względu na propagowanie szkodliwych treści – takich jak pornografia czy permisywizm.

W myśl nowego prawa na 15 lat więzienia mogą zostać skazani także ci, którzy posiadają niezarejestrowane telewizory, radia i telefony komórkowe.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij