Najnowsze wiadomości ze świata

Kara dożywocia dla nożownika, który zabił dwie osoby w pociągu

Sąd w Niemczech skazał w środę na dożywocie Ibrahima A., który w styczniu 2023 r. zaatakował nożem kuchennym pasażerów pociągu regionalnego, zabijając dwie osoby i raniąc cztery.

A. był oskarżony o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa.

Do ataku doszło 25 stycznia 2023 r. Palestyńczyk Ibrahim A. wyciągnął nóż kuchenny w pociągu regionalnym jadącym z Kilonii do Hamburga i nagle zaatakował pasażerów. Zginęła 17-letnia dziewczyna i jej 19-letni przyjaciel, a cztery osoby odniosły poważne obrażenia. Sprawca został ostatecznie obezwładniony przez pasażerów.

A. przybył do Niemiec w 2014 roku. Jego wniosek o azyl został odrzucony, ale uzyskał ochronę uzupełniającą. W Kilonii, gdzie był zameldowany od lipca do listopada 2021 r., otrzymał zakaz wstępu do ośrodka wspólnego zakwaterowania dla uchodźców, ponieważ miał grozić współmieszkańcom – przypomina portal tagesschau.

Następnie mieszkał w Hamburgu, gdzie został skazany za ciężkie uszkodzenie ciała. Wyszedł z więzienia na kilka przed dokonaniem ataku w pociągu. W dniu zamachu udał się do Kilonii, gdzie w supermarkecie ukradł nóż, którego potem użył do ataku na pasażerów pociągu regionalnego.

Źródło: PAP Autor: Z Berlina Berenika Lemańczyk
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij