Rozrywka

Kanye West będzie płacił alimenty Kim Kardashian. Ich wysokość poraża

Amerykańskie media donoszą, że słynny raper Kanye West jest już po rozwodzie z celebrytką Kim Kardashian. Sąd nakazał mu płacić ogromne alimenty.

Kanye West, który niedawno zmienił imię na Ye, zaczął spotykać się z Kardashian w 2012 roku, ale od dawna byli już przyjaciółmi. Rok później się zaręczyli, a w 2014 wzięli ślub. W lutym zeszłego roku Kardashian złożyła papiery rozwodowe, rozwiedli się 2 marca 2022.

Portalowi PageSix udało się dotrzeć do ich dokumentów rozwodowych. Wynika z nich, że West zachował prawa do opieki nad czwórką ich dzieci, ale te 80% czasu będą spędzać z matką. Sąd nakazał mu również płacenie ogromnych alimentów, ich wysokość ustalono na 200 tysięcy dolarów miesięcznie. Ma również pokrywać połowę wydatków na ich edukację, co zawiera w sobie nie tylko czesne, ale też opłaty za ich ochronę.

Normalnie dla słynnego rapera nie byłoby to problemem, ale ostatnie skandale mocno nadszarpnęły jego majątek. W październiku jego firma odzieżowa Yeezy pokazała ubrania ze sloganem White Lives Matter, co wywołało wściekłość lewicy i oskarżenia o… rasizm. Wygłosił też kilka komentarzy, które uznano za antysemickie. Sprawiło to, że wiele korporacji, w tym Gap, CAA, Adidas i Balenciaga zerwały z nim kontrakty, przez co przestał być miliarderem. Szacuje się, że obecnie jego majątek wynosi 400 milionów dolarów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Plejada Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij