Najnowsze wiadomości z kraju

Kandydat na wójta wygrał jednym głosem

Podczas drugiej tury wyborów samorządowych w gminie Korycin doszło do niecodziennego zdarzenia. Walczący o reelekcję wójt pokonał rywalkę o jeden głos.

Korycin to mała gmina wiejska w województwie podlaskim. Zamieszkuje ją ok. 3,2 tys. osób. Jej wójtem od 1991 roku jest nieprzerwanie Mirosław Lech.

W tegorocznych wyborach wyzwanie rzuciła mu Beata Matyskiel z komitetu „Korycin – wspólna sprawa”. W pierwszej turze zdobyła 615 głosów (43,99%), a Lech 629 (44,99%). Jako, że żaden z kandydatów nie przekroczył 50%, konieczna była druga tura.

W drugiej turze różnica pomiędzy kandydatami była jeszcze mniejsza. Po policzeniu wszystkich głosów okazało się, ze Matyskiel dostała 731 głosów (49,97%). Lech pokonał ją o zaledwie jeden głos. Aż 13 głosów było nieważnych, bo skreślono obu kandydatów lub nie skreślono żadnego. Na razie nie jest jasne, czy Matyskiel złoży protest wyborczy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij