Najnowsze wiadomości z kraju

Kandydat Konfederacji zatrzymany. Na jego koncie pojawiły się słowa o „bombie w Sejmie”

Jak podaje portal interia, policja zatrzymała Jacka Ćwięka, byłego kandydata do Senatu RP z ramienia Konfederacji i Korony Polskiej Grzegorza Brauna. Działania funkcjonariuszy mają związek z wpisem jaki pojawił się w jego mediach społecznościowych. Na jego profilu można było przeczytać o ataku na budynek Sejmu podczas uroczystości zapalenia menory chanukowej.

We wtorek w Sejmie doszło do incydentu z udziałem Grzegorza Brauna. Poseł Konfederacji, używając gaśnicy, zgasił palące się tam świece chanukowe. Na czwartek zaplanowano uroczystości ponownego odpalenia menory. Udział w uroczystości brali prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Szymon Hołownia, marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz członkowie prezydium Sejmu.

W środę na profilu Jacka Ćwięka w mediach społecznościowych pojawił się wpis, w którym zasugerowano, że w czwartek w Sejmie może dojść do ataku.

Menora chanukowa wyleci w powietrze wraz z zapalającymi. To będzie MEGA wydarzenie – brzmiała treść wpisu. Były kandydat do Senatu RP z ramienia Konfederacji i Korony Polskiej Grzegorza Brauna opublikował następnie nagranie, w którym opowiedział, że ktoś włamał się na jego profil i sprawę zgłosił już na policję.

Jak się okazuje policja zatrzymała w tej sprawie Ćwięka, o czym informuje portal interia.

Mężczyzna został zatrzymany w związku z prowadzonymi przez policję czynnościami dotyczącymi rzekomego podłożenia ładunku wybuchowego w okolicach Sejmu – przekazał interii Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Podkreślił jednak, że śledczy intensywnie działają i aktualnie trwają czynności procesowe mające na celu weryfikację czy to zatrzymany jest odpowiedzialny za wpis, czy doszło do włamania na konto. Dodał, że mężczyzna nie usłyszał jeszcze żadnych zarzutów.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij