Najnowsze wiadomości ze świata

Kampanię szczepień przeciw Covid-19 rozpocznie jednocześnie osiem krajów w Europie

W ośmiu krajach w Europie – Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Szwajcarii i Włoszech – kampania szczepień przeciwko koronawirusowi rozpocznie się jednocześnie. Deklarację w tej sprawie wydano we wtorek po wideokonferencji ministrów zdrowia tych państw.

“Razem rozpoczniemy kampanię szczepień” – oświadczyli szefowie resortów zdrowia siedmiu krajów UE oraz Szwajcarii w nocie, rozpowszechnionej przez agencję ANSA.

Następnie dodali: “Potwierdzamy potrzebę skoordynowania naszych wysiłków na rzecz bezpiecznego, skutecznego i przejrzystego użycia szczepionek”.

W wydanym komunikacie ministrowie zadeklarowali, że będą szybko wymieniać się informacjami na temat przebiegu szczepień w swoich krajach oraz zdobytymi doświadczeniami.

Kolejne podjęte zobowiązanie to przeciwdziałanie dezinformacji na temat szczepień oraz prowadzenie kampanii informacyjnej – “jasnej i przejrzystej”.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/EPA/Alejandro Garcia

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij