Najnowsze wiadomości z kraju

Kaczyński zapowiada zmiany. Nie będzie premii dla osób kierujących spółkami Skarbu Państwa

W tym roku zabronimy osobom kierującym spółkami Skarbu Państwa brania premii – zapowiedział we wtorek w Pruszkowie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zaznaczył, że będą też “inne zabiegi”, ale stosowne decyzje ogłosi w najbliższych dniach premier Mateusz Morawiecki.

Kaczyński zabrał głos podczas spotkania z mieszkańcami Pruszkowa. “Zabronimy w tym roku ludziom, którzy kierują spółkami Skarbu Państwa brania premii” – ogłosił w wystąpieniu.

Jak dodał, “będą też inne zabiegi”, ale zastrzegł, że “tutaj nie chce wyręczać premiera Mateusza Morawieckiego”. Kaczyński zaznaczył, że stosowne decyzje szef rządu ogłosi w najbliższych dniach.

“Zaczekajmy do jutra, najdalej może to trwać dwa dni, bo jutro jest pierwszy dzień Sejmu, będą ważne uchwały podejmowane, w związku z tym musimy być może odłożyć tę jutrzejszą konferencję prasową, ale to będzie już decyzja premiera” – powiedział prezes PiS.

Źródło: PAP Autor: Karol Kostrzewa, Grzegorz Bruszewski
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij