Najnowsze wiadomości z kraju

Kaczyński straci immunitet? „To będzie dowód głębokiej degeneracji”

Warszawska policja prowadzi trzy postępowania dotyczące incydentu podczas miesięcznicy smoleńskiej. Jedną z konsekwencji działań śledczych może być uchylenie immunitetu m.in. Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zdaniem prezesa PiS taki scenariusz byłby dowodem na to, „jak głęboka degeneracja postępuje, jeżeli chodzi o funkcjonowanie systemu prawa w Polsce”.

W niedzielę przed pomnikiem na placu Piłsudskiego w Warszawie odbyły się uroczystości związane z miesięcznicą katastrofy smoleńskiej. 10 marca w stolicy nie obyło się bez incydentów. Gdy politycy Prawa i Sprawiedliwości na czele z Jarosławem Kaczyńskim przybyli na miejsce, czekał tam na nich wieniec złożony przez aktywistów.

Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który, ignorując wszelkie procedury, nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach. Spoczywajcie w pokoju. Naród Polski – napisali aktywiści na tabliczce.

Gdy politycy PiS byli już pod pomnikiem smoleńskim, doszło do przepychanek z aktywistami. Złożony przez nich wieniec został uszkodzony.

Portal Onet poinformował, że stołeczna policja prowadzi trzy postępowania dotyczące zniszczenia wieńca przed pomnikiem na placu Piłsudskiego. Sprawa ma dotyczyć sytuacji z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, Marka Suskiego i Anity Czerwińskiej. O prowadzeniu przez śledczych czynności w tej sprawie mówił też sam prezes PiS, który pytany był przez dziennikarzy o potencjalną utratę immunitetu.

Jeżeli stracimy immunitet w tej sytuacji, to będzie to dowód, że w Polsce każdy może na grobie czyimś zawiesić obraźliwy wobec zmarłego napis i ten napis jest prywatną własnością zawieszającego, a członkowi rodziny albo komuś zaprzyjaźnionemu nie wolno go zdjąć. To całkowity absurd, chociaż wiem, że ten absurd jest w tej chwili przedmiotem różnego rodzaju postępowań – odpowiedział Kaczyński.

Jeżeli stracimy te immunitety, to będzie tylko dowód na to, jak głęboka degeneracja postępuje, jeżeli chodzi o funkcjonowanie systemu prawa w Polsce. To wszystko niesłychanie smutne – podkreślił.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij