Najnowsze wiadomości z kraju

Kaczyński odpowiedział na pytanie o debatę z Tuskiem: “Z Manfredem Weberem chętnie”

Wicepremier Jarosław Kaczyński został zapytany w środę w Sejmie o to, dlaczego nie chce debaty z Donaldem Tuskiem. “Z Weberem chętnie” – skomentował krótko lider PiS.

Dziennikarz TVN zapytał wicepremiera Kaczyńskiego na sejmowym korytarzu, dlaczego “nie chce debaty z Tuskiem”. Prezes PiS odparł krótko: “Z (Manfredem – PAP) Weberem chętnie”.

Wcześniej w środę do tej samej kwestii odniósł się w radiu RMF FM rzecznik rządu Piotr Müller. Pytany, czy Jarosław Kaczyński stanie do debaty z Donaldem Tuskiem odpowiedział: “Ciężko rozmawiać z Donaldem Tuskiem w jakiejkolwiek debacie, jeżeli za wieloma jego słowami idą po prostu regularne kłamstwa”.

W tym kontekście wymienił podniesienie wieku emerytalnego przez rząd PO i dyskusję wokół zapory na granicy Polski z Białorusią. “Z Donaldem Tuskiem, który kłamie jak najęty, nie sposób jest dyskutować (…) Jeżeli ktoś regularnie kłamie, jeżeli chodzi o swoje zapowiedzi wyborcze, to jak można z taką osobą debatować” – mówił Müller.

Jego zdaniem, “Donald Tusk wielokrotnie okłamywał swoich wyborców w zakresie podwyższenia wieku emerytalnego, podatków”. “Dlatego ta debata nie ma sensu” – ocenił Müller.

Źródło: (PAP) Autor: Daria Al Shehabi dsk/ godl/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij