Najnowsze wiadomości z kraju

Kaczyński odkrył karty. To on będzie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy

Tobiasz Bocheński kandydatem PiS na prezydenta m. st. Warszawy w wyborach samorządowych – poinformował w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

“Trzeba człowieka, trzeba kogoś, kto to weźmie na siebie, kto podejmie się tak piekielnie trudnego, nie ma co tutaj ukrywać, zadania. Otóż mamy kogoś takiego (…) Tobiasz Bocheński” – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński, prezentując kandydata partii na prezydenta Warszawy w nadchodzących wyborach samorządowych.

“Pan doktor Tobiasz Bocheński to człowiek który, to jest warunek bardzo istotny, spełnia wszelkie wymogi w sferze intelektualnej” – powiedział.

Bocheński od 18 kwietnia 2023 r. do 13 grudnia 2023 r. pełnił funkcję wojewody mazowieckiego, a w latach 2019 – 2023 był wojewodą łódzkim. Od jesieni 2015 r., był asystentem, doradcą, a od 2017 r. dyrektorem biura wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua, który w 2019 r. został ministrem spraw zagranicznych.

Tobiasz Bocheński urodził się 15 grudnia 1987 r. w Łodzi, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i wykładowcą akademickim. Od 2019 r. jest doktorem nauk prawnych UŁ, badaczem doktryn polityczno-prawnych. Ma 35 lat.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Druga tura odbędzie się 21 kwietnia.

Źródło: PAP Autor: Adrian Kowarzyk, Rafał Białkowski
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij