Najnowsze wiadomości z kraju

Kaczyński kolejny raz wygrywa z Tuskiem. “To zwycięstwo powinno być dla nas przede wszystkim zachętą do pracy”

Zwycięstwo powinno być dla nas przede wszystkim zachętą do pracy – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu wyników exit poll według których PiS zwyciężyło w niedzielnych wyborach do sejmików. Podkreślił, że ten wynik pokazuje, że w wyborach parlamentarnych PiS dzisiaj mogłoby zdobyć władzę.

Kaczyński powiedział podczas wieczoru wyborczego w Warszawie, że zwycięstwo powinno być przede wszystkim zachętą do pracy. Kaczyński przywołał słowa Marka Twaina, że wiadomość o jego śmierci “jest cokolwiek przedwczesna”.

“Ten wynik pokazuje, że dzisiaj w wyborach parlamentarnych być może moglibyśmy uzyskać wyraźnie więcej, moglibyśmy być może nawet zdobyć władzę” – podkreślił.

Kaczyński zastrzegł, że wybory do parlamentu odbędą się za przeszło trzy lata. “Więc musimy przede wszystkim wygrać także w wyborach europejskich (…), a następnie przygotować się i zwyciężyć w wyborach prezydenckich. No i wreszcie będą te parlamentarne” – podkreślił szef PiS.

Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos w wyborach do sejmików PiS uzyskało w skali kraju 33,7 proc.

Źródło: (PAP) Autor: mmu/ rbk/ andr/ ann/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij