Najnowsze wiadomości z kraju

Kaczyński boi się debaty z Tuskiem? Śmiałe teoria posła PO

Prezes PiS Jarosław Kaczyński boi się debaty z Donaldem Tuskiem, bo ma traumę po przegranej debacie w 2007 roku – powiedział dziennikarzom szef klubu KO Cezary Tomczyk.

Donald Tusk podczas poniedziałkowego wystąpieniu w Gdańsku wezwał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do debaty. “Panie Kaczyński wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi wymienić się argumentami, zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź się” – apelował Tusk.

Dziennikarze pytali o ten apel szefa klubu Koalicji Obywatelskiej Cezarego Tomczyka.

“Bardzo bym chciał zobaczyć taką debatę, myślę że podobnie jak miliony Polaków. Pamiętajmy o tym, że debata w 2007 roku między Donaldem Tuskiem, a Jarosławem Kaczyńskim zmieniła bieg wydarzeń w Polsce. Tak naprawdę m.in. właśnie ta debata doprowadziła do zwycięstwa Platformy Obywatelskiej w 2007 roku” – powiedział Tomczyk.

Zwrócił uwagę, że KO jest największym klubem parlamentarnym, a PO największą partią opozycyjną, więc “wyzwanie jest bardzo poważne i poważnie powinien to potraktować Jarosław Kaczyński”.

“Jeżeli Jarosław Kaczyński ma jeszcze trochę odwagi, to mam nadzieję, że takie wyzwanie przyjmie, chociaż uważam, że do takiej debaty nie dojdzie m.in. z uwagi na tchórzostwo prezesa PiS” – zaznaczył. “Uważam, że on tej debaty się boi, bo ma traumę debat z Donaldem Tuskiem, szczególnie po 2007 roku” – dodał Tomczyk.

Źródło: PAP Autor: Piotr Śmiłowicz
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij