Najnowsze wiadomości z kraju

K.Sobolewski: W tak dużej strukturze jak PIS zdarzają się czarne owce.

Szef Komitetu Wykonawczego PIS mówił w Radiu Plus o rozwiązaniu struktur partii w Wałbrzychu „W strukturze, która liczy ponad 40 tys. (osób) zawsze zdarzyć się mogą czarne owce. Kwestia jest jak zareagują na to władze zwierzchnie. Cała struktura została rozwiązana i wykluczona z partii. Po taśmach Neumana Pan Neumann nadal jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Po tych taśmach wałbrzyskich PiS zareagowało błyskawicznie i panowie, którzy mają błędne pojęcie polityki i służby Polsce już nie są w Prawie i Sprawiedliwości (…) Prawdopodobnie powstanie specjalna komisja, która będzie badać działalność osób…

-(Radio Plus) Komisja weryfikacyjna?

-(KS) Prawdopodobnie będzie miała taką nazwę. Będzie ktoś na pewno z Warszawy, z centrali PiS, będą parlamentarzyści z okręgu wałbrzyskiego. Cęść z dotychczasowych działaczy partii z Wałbrzycha na pewno będzie chciała nadal działać w partii, natomiast czy będzie im to umożliwione, to będzie uzależnione od decyzji tej komisji.”

Emilewicz? Nierozważne działanie.

Krzysztof Sobolewski pytany w Sednie Sprawy o wyjazd na narty Jadwigi Emilewicz mówi „Co do prawnego punktu widzenia to Pani Poseł ma rację. Z punktu widzenia etycznego można było tej sytuacji uniknąć i było to bardzo nierozważne działanie. Szczególnie w sytuacji gdy prosimy aby jednak w tym trudnym okresie powstrzymać się od działań, które mogą spowodować rozwinięcie się zakażeń koronawirusem w Polsce.

-(Radio Plus) Pamięta Pan Prezesa Kaczyńskiego na cmentarzu kiedy były zamknięte…

-(KS) Cmentarze nie były wtedy zamknięte. Pan Prezes uzyskał zezwolenie na wejście od zarządcy cmentarza więc nie jest tak, że Pan Prezes złamał jakiekolwiek prawo. Nakręcono tę sytuację do granic nieprawdopodobnych.”

Jest ten projekt [dot. mandatów] konsultowany w ramach Zjednoczonej Prawicy. Sądzę, że przyszły tydzień będzie już decyzja ostateczna, natomiast nie przypuszczam, aby ten projekt nie był dalej procedowany w Sejmie – stwierdził Krzysztof Sobolewski w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w Radiu Plus.

Nie wykluczam zmian w projekcie dotyczącym mandatów

Krzysztof Sobolewski mówił w Sednie Sprawy “Ustalamy z Porozumieniem ich ewentualne uwagi co do tego projektu i oczywiście chcielibyśmy, aby to było kompromisowe rozwiązanie, które można byłoby przeprowadzić w procedurze legislacyjnej w Sejmie, później w Senacie i u prezydenta. Nie wykluczam różnych zmian. O tej konkretnej nie chcę powiedzieć na 100%, natomiast jak mówię, jesteśmy w trakcie rozmów i mam nadzieję, że dojdziemy do kompromisu, jak do tej pory bywało.”

Poniżej link do pełnej wersji audio i wideo wywiadu:

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij