Najnowsze wiadomości z kraju

Już wiadomo kto zastąpi Rabieja. Władze Warszawy powołały nową wiceprezydent

Nowym wiceprezydent Warszawy zostanie Aldona Machnowska-Góra. Zastąpi na tym stanowisku Pawła Rabieja.

Wywodzący się z Nowoczesnej Rabiej został zdymisjonowany na początku listopada. Stało się tak po tym, gdy – pomimo tego, że w Warszawie odpowiadał za ochronę zdrowia – udał się w szczycie pandemii na zagraniczny urlop. Ujawniła to telewizja TVN a Trzaskowskiego miało rozwścieczyć głównie to, że Rabiej nie poinformował nikogo o tym urlopie.

W środę Trzaskowski poinformował na konferencji prasowej, że następcą Rabieja zostanie Aldona Machnowska-Góra. Dotychczas pełniła funkcję dyrektor koordynator ds. kultury. Jako wiceprezydent będzie odpowiadać właśnie za kulturę, politykę społeczną i mieszkalnictwo.

Podlegającą wcześniej pod Rabieja służbą zdrowia, którą Trzaskowski nazwał „najtrudniejszym odcinkiem jaki w tej chwili mamy” zajmie się jednak wiceprezydent Renata Kaznowska. Reprywatyzacja została na stale przydzielona Robertowi Soszyńskiemu. Trzaskowski powołał również dotychczasową przewodniczącą rady Ursynowa Karolinę Zdrodowską na stanowisko dyrektor-koordynator do spraw przedsiębiorczości i dialogu społecznego.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVN24 Autor: WM
Fot. PAP/Marcin Obara

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij