Najnowsze wiadomości ze świata

Już nie wjadą do Schengen. Norwegia zamknęła granicę dla rosyjskich turystów

Norwegia zdecydowała się zamknąć swoją granicę dla turystów z Rosji. Nie ukrywają, że powodem jest wojna na Ukrainie.

Norweskie ministerstwo sprawiedliwości ogłosiło, że granica tego państwa zostanie zamknięta dla turystów z Rosji. Rosjanie, którzy będą chcieli udać się do Norwegii na np. zakupy, będą odsyłani przez strażników granicznych. Wyjątkiem będą sytuacje, w których np. chcą odwiedzić bliską rodzinę mieszkającą w Norwegii. Ci, którzy spróbują przekroczyć granicę nielegalnie, będą deportowani.

Norwegia nie ukrywa, że ta decyzja ma związek z wojną na Ukrainie. „Decyzja, by zaostrzyć przepisy dotyczące przekraczania granicy są zgodne z norweskim podejściem do popierania sojuszników i partnerów, w reakcji na nielegalną agresję Rosji przeciwko Ukrainie” – powiedziała minister sprawiedliwości i bezpieczeństwa publicznego Emilie Enger Mehl.

Dla rosyjskich turystów to bardzo zła wiadomość. Oznacza bowiem, że nie wjadą już do strefy Schengen drogą lądową. Przejście graniczne Storskog było bowiem ostatnim otwartym dla nich przejściem. Wcześniej restrykcje wprowadziła Polska, Finlandia i państwa bałtyckie.

Źródło: Stefczyk.info na podst.Barrents Observer Autor: WM
Fot. Clemensfranz - Own work

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij