Rozrywka

Już jutro uroczystość wręczenia wyróżnień „Święty Jan Paweł II. Odkrywajmy Prawdę”

Z inicjatywy arcybiskupa Wacława Depo już 24 marca na Jasnej Górze wręczone zostaną wyróżnienia dla tych, którzy wykazują się odwagą w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Laureatami pierwszej edycji wyróżnień „Święty Jan Paweł II. Odkrywajmy Prawdę” zostali ojcowie Paulini z Jasnej Góry oraz Telewizja Trwam, Radio Maryja, Nasz Dziennik i Akademia Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia.

W Narodowym Dniu Ochrony Życia, 24 marca 2023 roku, w Bastionie świętej Barbary na Jasnej Górze, wręczone zostaną wyróżnienia „Święty Jan Paweł II. Odkrywajmy Prawdę”.

Wyróżnienia trafią do niewielkiego grona ludzi i instytucji, których wkład w mówienie prawdy o pontyfikacie św. Jana Pawła II jest niepodważalny i widoczny każdego dnia. Otrzymają je: Zakon Świętego Pawła Pierwszego  Pustelnika, Radio Maryja, Telewizja Trwam, Nasz Dziennik oraz Akademia Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia.

Nagrodę przyznaje Fundacja Instytut Mediów ustanowiona przez metropolitę częstochowskiego, której celem jest m.in. upowszechnianie nauki Kościoła oraz działalność w zakresie edukacji, oświaty i wychowania.

Uroczystość wręczenia wyróżnień wspiera Kasa Stefczyka, a patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Tygodnik Katolicki Niedziela, portal niedziela.pl, wydawnictwo Bliżej Życia w Prawdzie oraz media Grupy Medialnej Fratria, Radio FIAT i Radio Jasna Góra.

 

Źródło: Autor:
Fot.
Obserwuj nas w Google News

Ankieta

Kto będzie następnym prezydentem Polski?
Ładowanie ... Ładowanie ...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij