Wiadomości sportowe z kraju i świata

Josue już zwolniony przez policję. Co dalej z Pankovem?

Portugalczyk Josue został już zwolniony z aresztu, natomiast nie ma jeszcze takiej decyzji odnośnie Serba Radovana Pankova – dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Obaj piłkarze Legii Warszawa zostali zatrzymani w nocy przez holenderską policję po meczu Ligi Konferencji z AZ Alkmaar.

Informację dotyczącą obecnej sytuacji obu zawodników potwierdziła PAP w piątek po godz. 17 u źródeł zbliżonych do klubu z Łazienkowskiej.

Nieoficjalnie wiadomo, że obaj już złożyli zeznania, ale na razie nie ma jeszcze zgody na wypuszczenia Pankova.

Po zakończonym późnym wieczorem w czwartek meczu w Alkmaar, przegranym przez warszawski zespół 0:1, Josue i Pankov zostali przez holenderską policję wyprowadzeni z autokaru i przewiezieni na komisariat. Na terenie obiektu klubowego doszło chwilę wcześniej do przepychanek, naruszono nietykalność cielesną kilku członków polskiej ekipy.

W sprawę zaangażował się właściciel i prezes stołecznego klubu Dariusz Mioduski, który – jak widać na nagraniach z nocnych zajść – był mocno szarpany i popychany przez funkcjonariuszy.

Mioduski chciał pojechać na komisariat razem z aresztowanymi piłkarzami, ale mu nie pozwolono. Po długim oczekiwaniu autokar Legii z pozostałymi zawodnikami został wypuszczony i mógł opuścić stadion.

Polska ekipa bez zatrzymanych piłkarzy wróciła w piątkowe południe do Warszawy.

“(…) Areszt piłkarzy ma stworzyć wrażenie, że są czemuś winni. Próbowałem jechać z zawodnikami na komisariat, ale zostałem brutalnie odepchnięty. Trener i kierownik drużyny mieli jechać z piłkarzami, lecz zostali wywiezieni zupełnie gdzieś indziej. Takie są fakty. Przekazano nam, że Josue i Pankov zostali przewiezieni do Amsterdamu, a jednak zostali w Alkmaar. Wynajęliśmy bardzo dobrego holenderskiego prawnika. Nasi piłkarze są w trakcie przesłuchań” – informował Mioduski ok. godz. 14 po powrocie do Warszawy, na specjalnej konferencji prasowej.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. PAP/Rafał Guz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij