Najnowsze wiadomości ze świata

Joe Biden zaszczepił się na COVID-19

Prezydent-elekt Joe Biden zaszczepił się publicznie na COVID-19. Pochwalił też Trumpa za to, że dzięki niemu szczepionka pojawiła się tak szybko.

W normalnych warunkach opracowanie nowej szczepionki trwa minimum cztery, pięć lat. W wypadku COVID-19, z powodu skali epidemii, firmy farmaceutyczne i rządy rzuciły do tego zadania bezprecedensowe siły i środki i dzięki temu udało się je opracować w mniej niż rok. To tempo sprawiło jednak, że wiele osób martwi się o to, czy aby na pewno szczepionki są bezpieczne.

Aby nieco rozwiać te wątpliwości wielu polityków przyjmuje szczepionki publicznie, w świetle kamer. Zrobił tak chociażby wiceprezydent Mike Pence czy spiker Izby Nancy Pelosi. Teraz dołączył do nich prezydent-elekt Joe Biden. W poniedziałek w położonym w pobliżu jego domu w Wilmington, stan Delaware, szpitalu ChristianaCare przyjął pierwszą z dwóch dawek szczepionki Pfizera. „Robię to aby zademonstrować, że ludzie powinni być gotowi, aby wziąć szczepionkę kiedy będą mieli okazję” – powiedział po zastrzyku – „Nie ma się czym martwić”.

Biden pochwalił też Donalda Trumpa za jego wysiłki mające na celu zaszczepienie Amerykanów. „Myślę, że administrację <Trumpa> trzeba pochwalić za to, że wystartowali z operacją Warp Speed” – stwierdził. Warp Speed to stworzone przez Trumpa partnerstwo prywatno-publiczne, którego celem było stworzenie, przetestowanie i dystrybucja szczepionek tak szybko, jak to możliwe. Biden zauważył jednak, że to dopiero początek i wezwał Amerykanów, aby do czasu pokonania pandemii nosili maseczki i dochowywali zasad bezpieczeństwa.

 

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij