Wiadomości gospodarcze z kraju i świata

Joanna Mędrzecka zastępuje Andrzeja Sosnowskiego na stanowisku prezesa Kasy Stefczyka

22 grudnia 2020 r. Rada Nadzorcza Kasy Stefczyka przyjęła rezygnację Andrzeja Sosnowskiego ze stanowiska prezesa zarządu największej spółdzielczej kasy w Polsce. Jednocześnie Rada powołała na stanowisko prezesa Kasy Stefczyka Joannę Mędrzecką.

Joanna Mędrzecka do 17 grudnia 2020 roku pełniła funkcję członka zarządu Kasy Krajowej. Nowa prezes zarządu Kasy Stefczyka jest adwokatem i wykładowcą w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa spółdzielczego i autorskiego. Od lat związana jest z sektorem spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.

30 listopada 2020 r. Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Joanny Mędrzeckiej na stanowisko Prezesa Zarządu Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Franciszka Stefczyka.

Andrzej Sosnowski stał na czele Kasy przez 25 lat. Ustępując ze stanowiska prezesa będzie nadal wspierał bieżącą działalność Kasy, jako wiceprezes i dyrektor generalny tej instytucji.

Kasa Stefczyka działa na polskim rynku instytucji finansowych od ponad 25 lat. Dysponuje siecią ponad 350 placówek na terenie całego kraju i zrzesza niemal 850 tysięcy klientów (członków spółdzielczej instytucji finansowej).

W skład zarządu Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Franciszka Stefczyka wchodzą:

Joanna Mędrzecka – prezes zarządu

Andrzej Sosnowski – wiceprezes zarządu

Mirosław Dembiński – wiceprezes zarządu

Jarosław Lech – wiceprezes zarządu

Krzysztof Lewandowski – wiceprezes zarządu

Źródło: inf KS Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij