Najnowsze wiadomości ze świata

Jest sierpień, a po ulicach jeżdżą… pługi śnieżne. To efekt gradobicia

Prawie godzinna nawałnica gradu spowodowała, że na ulice Reutlingen w południowych Niemczech musieli wyjechać strażacy i pługi śnieżne, by oczyścić drogi i przywrócić ruch samochodowy w mieście oraz wypompować wodę z piwnic – poinformował w sobotę portal dziennika “Bild”.

W sierpniowe piątkowe popołudnie nad Reutlingen w pobliżu Stuttgartu na południu Niemiec przeszła prawie godzinna nawałnica gradu – relacjonuje “Bild”. Jego warstwy na ulicach i wokół domów przypominały zaspy śnieżne. Utonęły w nich samochody, do akcji musieli wkroczyć strażacy i pługi śnieżne.

Lokalne władze podały, że w ciągu kilku minut woda z topniejącego gradu spłynęła do garaży podziemnych, piwnic i budynków mieszkalnych.

Filmy w sieciach społecznościowych pokazują, jak mieszkańcy i służby miejskie musieli usuwać duże ilości gradu szpadlami i łopatami oraz wodę z piwnic.

Jak informuje portal, w akcję ratowniczą było zaangażowanych 250 strażaków, którzy wzięli udział w ponad 100 interwencjach.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij