Najnowsze wiadomości z kraju

Jest komunikat MON ws. tajemniczego obiektu latającego przy granicy z Rosją

Według wstępnych ustaleń znaleziony w piątek w powiecie braniewskim obiekt to balon meteorologiczny. Sprawę obecnie badają odpowiednie służby – poinformowało w piątek po południu Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wcześniej warmińsko-mazurska policja potwierdziła, że zabezpieczyła w powiecie braniewskim i przekazała wojsku przedmiot przypominający balon. Rafał Jackowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji informował PAP, że ok. 12.00 w piątek policjanci z Braniewa dostali zgłoszenie od jednego z mieszkańców, który zawiadomił, że znalazł przedmiot przypominający balon. Na miejsce pojechał patrol policjantów, którzy potwierdzili, że taki przedmiot się tam znajduje. Został on zabezpieczony i przekazany wojsku – wskazał Jackowski.

Do sprawy odniosło się w piątek po południu na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej. “Według wstępnych ustaleń znaleziony dziś w powiecie braniewskim obiekt to balon meteorologiczny” – przekazał resort.

Jak podkreślił MON, sprawę obecnie badają odpowiednie służby.

Źródło: PAP Autor: Marcin Jabłoński
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij