Wiadomości sportowe z kraju i świata

Jest decyzja sądu. Robinho trafi do więzienia za gwałt

Słynny były piłkarz Robinho trafi jednak do więzienia. Brazylijski sąd uznał, że wydany we Włoszech wyrok jest ważny.

Robson de Souza, znany lepiej jako Robinho, został w 199 roku ogłoszony następcą przez legendarnego Pele, miał wtedy 15 lat. Trzy lata później doprowadził jego były klub do zwycięstwa w lidze Campeonato Brasileiro. Zdobył z nim jeszcze jeden puchar, dwa kolejne z Realem Madryd i włoską Serie A z Milanem. Grał też w reprezentacji Brazylii, zdobywając z nią puchar Copa America i dwa puchary Konfederacji, dwukrotnie wystąpił na mundialu.

Robinho został oskarżony we Włoszech, wraz z pięcioma innymi Brazylijczykami, o udział w gwałcie zbiorowym. Ofiarę mieli poznać i upić wcześniej na dyskotece. W 2017 roku sąd w Milanie uznał, że jest winny stawianych mu zarzutów. Został skazany na dziewięć lat więzienia. Wyrok został potwierdzony przez sąd apelacyjny w 2020 i sąd najwyższy w 2022 roku.

Problemem było jednak to, że Robinho mieszka w Brazylii, a konstytucja tego państwa zabrania ekstradycji jej obywateli. Włochy poprosiły więc w zeszłym roku, by odsiadywał ten wyrok we własnym kraju. Brazylijski Najwyższy Sąd Sprawiedliwości uznał większością głosów, że wyrok włoskiego sądu jest ważny w Brazylii i były piłkarz wkrótce trafi za kraty.

Sam Robinho od początku twierdził, że jest niewinny. W niedzielę powiedział mediom, że ma nadzieję, że sąd przyjrzy się jego procesowi i wyrokowi. Tak się jednak nie stało, sędziowie zajęli się wyłącznie tym, czy wyrok włoskiego sądu powinien być uznany w Brazylii. Jego adwokat powiedział mediom, że odda się w ręce władz jak tylko dostanie formalne wezwanie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. Marcello Casal Jr/ABr - Agência Brasil CC BY-SA 3.0
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij