Wiadomości sportowe z kraju i świata

Jerzy Brzeczek podsumował mecz z Ukrainą: zwycięstwo szczęśliwe, ale ważne

“Odnieśliśmy zwycięstwo szczęśliwe, ale ważne” – powiedział trener polskich piłkarzy Jerzy Brzeczek po wygranej z Ukrainą 2:0 w towarzyskim meczu na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

“Cieszmy się ze zwycięstwa. Mamy świadomość, że graliśmy z bardzo dobrą drużyną, która – patrząc na całe spotkanie – była lepsza. Mieliśmy niewątpliwie w odpowiednich momentach szczęście, był niewykorzystany rzut karny przez rywali. Wiemy też, ile popełniliśmy błędów” – tłumaczył selekcjoner biało-czerwonych.Podkreślił, że w drugiej połowie jego piłkarzom zabrakło spokoju, wyrachowania i pojawiły się irytujące błędy.Ocenił, że 45 minut rozegrane przez wracającego do gry Piotra Zielińskiego po zakażeniu koronawirusem było dla niego bardzo ważne i dobre. “Nie chcieliśmy ryzykować jego dłuższej gry. Potrzebujemy go na kolejne spotkania” – stwierdził.

Przyznał, że nie wiem, czy zmarnowany przez Andrija Jarmołenkę rzut karny był momentem przełomowym.

“Uczulałem drużynę na straty w środku boiska. My przez takie straty zaprosiliśmy rywali do kontr. Mamy materiał do analizy” – zaznaczył Brzęczek.

Zgodził się z trenerem gości Andrijem Szewczenką, który miał zastrzeżenia do stanu murawy Stadionu Śląskiego.

“To powtarzająca się historia. Niestety, nawierzchnie boisk, na których gramy w kraju nie są optymalne. Mam nadzieję, że w którymś momencie firmy, ludzie odpowiedzialni za jakość murawy przygotują je w odpowiedni sposób” – podsumował Brzęczek.

Autor: Piotr Girczys (PAP)

gir/ pp/

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij