Rozrywka

Jego piosenki pokochała cała Polska. Nie żyje autor hitu “Serce wolności”

To wielka strata dla polskiej muzyki. W wieku 42 lat umarł Witold Mikołajczuk, szerszej publiczności znany jako Witek Muzyk Ulicy. Informację o śmierci artysty potwierdził jego menadżer Huber Ziętala.

– Kochani…z przykrością informujemy, że dnia 04.01.2024 odszedł Nasz Ukochany Witek Muzyk Ulicy. Witku zmieniłeś nasze postrzeganie świata i muzyki, jesteśmy wdzięczni za każdą wspólną chwilę, spotkania, koncerty i piękno, które dałeś światu. Prosimy o uszanowanie spokoju rodziny, najbliższych i przyjaciół w tym trudnym czasie. O uroczystościach pogrzebowych poinformujemy w najbliższych dniach – czytamy na Facebooku artysty.

Witek dorastał w Kołczynie, niewielkiej miejscowości położonej w gminie Rokitno w powiecie bialskim, dokąd przeprowadził się z matką w 1989 roku z Żar. Później przeprowadził się do Warszawy. Był muzykiem-samoukiem obdarzonym przejmującym chrapliwym głosem. W swoim utworach podnosił kwestię problemów dotykających Polaków – wykluczenia ekonomicznego, emigracji czy nierówności społecznych. Prawdziwą sławę zdobył, jako artysta zajmujący się tzw. muzyką uliczną. Do historii przejdą takie jego utwory jak “Serce wolności”, “Rata Renata” – protest song przeciwko systemowi bansterskiemu, czy “Ja się w Tobie zakochałem”.

Bliscy nie informują, co było przyczyną śmierci.

Źródło: Autor:
Fot. www.facebook.com/WitekMuzykUlicyOfficial
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij