Najnowsze wiadomości z kraju

Elektryk za milion złotych stanął w płomieniach w Warszawie. To było “jedyne takie auto w Polsce”

Jedyna w Polsce elektryczna limuzyna Lucid Air zderzyła się w Warszawie z latarnią. Pojazd stanął w płomieniach.

Air to elektryczny samochód klasy wyższej, produkowany od 2021 roku przez amerykańską markę Lucid. Jak informuje Interia, taki pojazd uderzył w latarnię na skrzyżowaniu ul. Madalinskiego i Niepodległości. Z ustaleń biegłych wynika, że jego kierowca próbował uniknąć kolizji z innym autem, które wymusiło na nim pierwszeństwo.

Po uderzeniu pojazd stanął w płomieniach. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy najpierw zwalczyli płomienie, a następnie chłodzili akumulator, by nie doszło do ponownego zapłonu. Akcja gaśnicza trwała nieco ponad godzinę.

Spalony pojazd należał do prywatnego właściciela, było to jedyne auto tego typu w Polsce. Interia informuje, że był to model Dream Edition R, którego ceny zaczynają się od 200 tys. euro. Kierowcy na szczęście nic poważnego się nie stało. Policja poinformowała, że w momencie wypadku był trzeźwy.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij