Najnowsze wiadomości z kraju

Jednak to Polska powinna płacić Niemcom reparacje? Kolejny szokujący “występ” posłanki opozycji

– Jeżeli PiS chce uczciwie otworzyć ten temat zadośćuczynienia Polakom za krzywdy w czasie II wojny światowej, to też powinno być otwarte na uczciwe postawienie i załatwienie sprawy mienia przejętego przez Polskę z tzw. Ziem Odzyskanych – powiedziała Paulina Matysiak, posłanka Razem w programie emitowanym na antenie Polskiego Radia.

Słowa Matysiak zaskoczyły prowadzącą rozmowę red. Dorotę Kanię:

– Mówi pani o tym, że powinniśmy zapłacić Niemcom reparacje za ziemie zachodnie? – dopytywała posłankę.

Polityk unikała odpowiedzi i sugerowała, że potrzebujemy “uczciwej rozmowy” o krzywdach ludzi, którzy doświadczyli okrucieństwa II wojny światowej.

– Mówimy o sytuacji, w której z tamtych terenów zostały wypędzony osoby, które tam mieszkały. To oczywiste, że jeśli chcemy dyskutować o zadośćuczynieniu osobom, które doznały krzywdy, to rozmawiajmy o tych wszystkich osobach – tłumaczyła Matysiak.

Po lawinie negatywnych komentarzy w mediach społecznościowych posłanka przeprosiła za “skrót myślowy” i… wkleiła zdjęcie z babcią, która “została wywieziona do Niemiec na przymusowe roboty”.

To kolejna szokująca wypowiedź przedstawiciela opozycji w kwestii dotyczącej reparacji. Wczoraj posłanka Nowej Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska na antenie TVP Info zarzuciła rządzącym, że instrumentalizują kwestię reparacji i sugerowała, że powinno się je wypłacić…tym, którzy przegrali wojnę, a zatem powinni je otrzymać Niemcy.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij