Najnowsze wiadomości z kraju

Jechał rowerem po ekspresówce. Tłumaczył, że tak poprowadziła go nawigacja

Mandatem w wysokości 250 zł został ukarany 18-letni rowerzysta, który wbrew przepisom jechał drogą ekspresową S5 w okolicach Kościana (woj. wielkopolskie). Policjantom tłumaczył, że kierował się wskazaniami nawigacji.

Oficer prasowy kościańskiej policji asp. Jarosław Lemański poinformował, że w piątek około godz. 19.30 funkcjonariusze drogówki na ekspresowej drodze S5 w okolicach Kurowa, przed zjazdem Kościan Północ w kierunku Wrocławia, zatrzymali rowerzystę.

“Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wraca do domu i tak został poprowadzony przez nawigację. Lekkomyślny rowerzysta w asyście radiowozu został odprowadzony do miejsca, gdzie bezpiecznie mógł opuścić drogę S5” – podał Lemański.

18-letni mieszkaniec gminy Kościan został ukarany mandatem w wysokości 250 zł. Policja przypomina, że rowerzyści nie mogą korzystać z autostrad i dróg ekspresowych, a zakaz ten dotyczy także poruszania się po pasie awaryjnym czy po poboczu jezdni.

Źródło: PAP Autor: Szymon Kiepel
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij