Publicystyka

“Jasem to mogę iść kosić łąkę”. Wpadka Kosiniaka-Kamysza podbija internet

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz zaliczył wpadkę językową mówiąc o najnowszych zakupach dla polskich sił zbrojnych. Poseł PiS Bartosz Kownacki nie miał dla niego litości.

Kosiniak-Kamysz opowiadał z sejmowej mównicy o zakupach dla polskich sił zbrojnych. Powiedział m.in. o planach zakupu amerykańskich pocisków manewrujących przedłużonego zasięgu JASS-ER. Mówiąc jednak o nich, użył polskiej, a nie angielskiej wymowy tego skrótu. „Kupujemy pociski rakietowe, manewrujące, jasem e er” – stwierdził.

 

Na jego wpadkę zareagował w bezlitosny sposób poseł PiS Bartosz Kownacki, który w latach 2015-2018 był sekretarzem stanu w MONie. „Jasem to mogę pójść kosić łąkę” – powiedział z mównicy – „Dżasem, panie ministrze, pociski Dżasem”.

Kownacki oczywiście miał rację. JASSM to skrót od Joint Air-to-Surface Standoff Missile. Słowo joint – łączony – wypowiada się „dżoint”.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. PAP/Leszek Szymański

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij