Najnowsze wiadomości z kraju

Jarosław Kaczyński zawiesił europosła PiS

Jarosław Kaczyński zdecydował, że europoseł Krzysztof Jurgiel zostanie zawieszony w prawach członka PiS. Nie ujawniono powodów.

Jurgiel w latach osiemdziesiątych należał do NSZZ Solidarność. Po upadku PRL wstąpił do Porozumienia Centrum. W 2001 roku dołączył do PiS, zasiadał we władzach krajowych partii, był też przewodniczącym jej podlaskich struktur. W rządzie Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego pełnił funkcję ministra rolnictwa. W 2019 roku zdobył mandat europosła. Nie startuje w obecnych eurowyborach.

O jego zawieszeniu poinformował w mediach społecznościowych rzecznik PiS Rafał Bochenek. “Decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego, z dniem dzisiejszym Krzysztof Jurgiel, członek Prawa i Sprawiedliwości w woj. podlaskim, został zawieszony w prawach członka PiS” – napisał w czwartek późnym wieczorem. Dodał, że decyzja wchodzi w życie natychmiast. Nie zdradził jednak jej powodów.

W rozmowie z TVN 24 Jurgiel powiedział, że nie zna powodów decyzji prezesa i nie dostał jeszcze oficjalnej informacji o swoim zawieszeniu. Obiecał, że odniesie się gdy je pozna. TVN informuje nieoficjalnie, że jednym z powodów jego zawieszenia było to, że dwóch radnych sejmiku na Podlasiu odeszło z partii, przez co PiS stracił władzę w tym województwie. Prezesowi miało się też nie spodobać, że Jurgiel poparł w eurowyborach Adama Andruszkiewicza, a nie liderów listy wyborczej.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVN Autor: WM
Fot. Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij