Najnowsze wiadomości z kraju

Jarosław Kaczyński wraca do rządu

Jacek Sasin zrezygnował z funkcji wicepremiera. Ujawnił, że zrobił to, bo Jarosław Kaczyński wraca do rządu.

Kaczyński był wicepremierem od października 2020 do czerwca 2022, kiedy zastąpił go na tym stanowisku minister obrony Mariusz Błaszczak. Od jakiegoś czasu krążyły plotki, że zamierza wrócić do rządu. W ubiegłym tygodniu Sasin powiedział w „Gościu Wydarzeń”, że po jego powrocie w gabinecie premiera Morawieckiego nie będzie pięciu wicepremierów i rozmawiają o innym rozwiązaniu.

Dzisiaj na antenie Programu Trzeciego PR Sasin poinformował, że w związku z powrotem Kaczyńskiego do rządu złożył rezygnację z funkcji wicepremiera. Dodał, że według jego wiedzy taką rezygnację złożyli też wszyscy pozostali wicepremierzy – Błaszczak, Piotr Gliński i Henryk Kowalczyk. Prezydent Duda ma dokonać zmian w składzie rządu dzisiaj o 12. Sasin poinformował, że „rola wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego będzie zupełnie inna niż była przy poprzednim okresie, kiedy pełnił tę funkcję”.

Rzecznik rządu potwierdził w rozmowie z PAP, że pozostali wicepremierzy także złożyli rezygnację. Pozostaną nadal ministrami w rządzie Morawieckiego.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij