Najnowsze wiadomości z kraju

Jarosław Kaczyński straci immunitet? Do Sejmu trafił wniosek

RMF FM poinformował, że do Sejmu trafił wniosek o pozbawienie Jarosława Kaczyńskiego immunitetu. Chodzi o głośny incydent z wieńcem pod Pomnikiem Smoleńskim.

10 kwietnia Jarosław Kaczyński udał się pod Pomnik Smoleński. Leżał pod nim wieniec, do którego przyczepiono tabliczkę z napisem “Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który ignorując wszelkie procedury nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach”. Widząc to, prezesowi PiS puściły nerwy. Najpierw próbował oderwać tabliczkę, a gdy to się nie udało, zabrał cały wieniec.

Jego właściciel zgłosił sprawę policji. Twierdził, że wieniec był wart 800 złotych, co oznaczałoby, że ten incydent zostałby sklasyfikowany jako przestępstwo. Nie pokazał jednak dowodu zakupu, nie potrafił też powiedzieć, gdzie go kupił. Sami policjanci wycenili go na 400 złotych, co oznacza, że sprawa została uznana za wykroczenie.

Aby ukarać Kaczyńskiego, Sejm musi pozbawić go najpierw immunitetu. RMF FM poinformował, że odpowiedni wniosek trafił już do Sejmu. Wkrótce zajmie się nim sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Salon24 Autor: WM
Fot. PAP/Paweł Supernak

Polecane artykuły

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

0 0

Pijany koczkodan uciekł z mieszkania i pokąsał pięć osób

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij