Najnowsze wiadomości z kraju

Jarosław Kaczyński ponownie prezesem PiS. Złożył też ważną deklarację

Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany na prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Podczas sobotniego kongresu PiS, Kaczyński zadeklarował, że po raz ostatni staje na czele partii.

W sobotę odbywał się w Warszawie Kongres PiS, podczas którego delegaci wybierali szefa ugrupowania, Radę Polityczną, Krajową Komisję Rewizyjną i Koleżeński Sąd Dyscyplinarny, a także dokonali zmian statutowych.

Delegaci wybrali Jarosława Kaczyńskiego na prezesa PiS na kolejną kadencję. 1245 delegatów poparło kandydaturę Kaczyńskiego na szefa partii. 18 osób było przeciw a 5 wstrzymało się od głosu. „VI Kongres Prawa i Sprawiedliwości wybrał pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego na przewodniczącego niemal jednomyślnie, przy wielkim aplauzie” – poinformowała rzecznik partii Anita Czerwińska.

„Dziękuję za wybór, naprawdę nie spodziewałem się, że w tak trudnych czasach będę miał tak mało przeciwników. Naprawdę sądziłem, że będzie ich więcej, chociaż liczyłem na sukces” – mówił Kaczyński tuż po ogłoszeniu wyników wyborów. „Dziękuję państwu, dziękuję Bogu, że staję na czele wtedy, kiedy Prawo i Sprawiedliwość stoi przed ogromnymi zadaniami i ogromną szansą, szansą dla Polski, szansą nadrobienia wielowiekowych, tysiącletnich przeszło zaległości” – dodał.

Oprócz podziękowań prezes PiS złożył też ważną deklarację ws. swojej przyszłości w partii. „Po raz ostatni staję na czele Prawa i Sprawiedliwości” – zapowiedział Kaczyński.

Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa ugrupowania nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Zastąpił wówczas na tym stanowisku swojego brata, późniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który, jako pierwszy prezes partii, kierował ugrupowaniem w latach 2001-2003. Jarosław Kaczyński kilkukrotnie deklarował w mediach, że jeśli zostanie teraz wybrany na prezesa partii, będzie to jego ostatnia kadencja.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: MS
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij