Najnowsze wiadomości z kraju

Jarosław Kaczyński podjął decyzję. Wiemy kto zostanie nowym szefem sztabu PiS

Joachim Brudziński został nowym szefem sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk zastąpił na tym stanowisku Tomasza Porębę, który złożył dymisję na ręce prezesa partii.

Po głębokim namyśle, kierując się dobrem obozu, złożyłem wczoraj na ręce PJK dymisję z funkcji szefa sztabu PiS. Mimo, że nie została przyjęta, pozostaje ona dla mnie decyzją ostateczną – napisał w piątek na Twitterze Tomasz Poręba. Dodał, że na tym stanowisku „potrzebny jest ktoś z nową emocję i energią, za którym stanie się murem”.

Decyzję europosła PiS skomentował rzecznik tej partii Rafał Bochenek. Zapewnił on, że nie wpłynie ona na ciągłość działania sztabu Prawa i Sprawiedliwości i zaplanowany kalendarz działań.

Jesteśmy zdeterminowani, aby walczyć o zwycięstwo w nadchodzących wyborach parlamentarnych, a tym samym powstrzymać powrót do władzy tych, którzy Polskę niszczyli, rozkradali, a dzisiaj próbują ją dzielić siejąc nienawiść i negatywne emocje – mówił Bochenek.

W poniedziałek rzecznik PiS poinformował, że sztab wyborczy partii ma już nowego szefa. Okazuje się, że jest to osoba, której nazwisko już wcześniej wymieniano, jako potencjalnego następcę Poręby. Jak poinformował Bochenek, decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego szefem sztabu PiS został Joachim Brudziński.

Na początku grudnia 2022 roku decyzją Komitetu Politycznego PiS został powołany sztab, który zajmuje się przygotowaniem partii do wyborów. Jego szefem został europoseł Tomasz Poręba, którego zastąpi Joachim Brudziński. W skład sztabu weszli m.in. sekretarz generalny ugrupowania Krzysztof Sobolewski, jego zastępca Piotr Milowański i rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij