Najnowsze wiadomości z kraju

Jarosław Kaczyński: jesteśmy w momencie, który może być momentem wielkiej zmiany

Jesteśmy w momencie, który może być momentem wielkiej zmiany – ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas jednej z debat na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

Lider PiS w debacie podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu nawiązując do wojny na Ukrainie zwracał uwagę, że Polska jest krajem niemalże frontowym. „Trzeba sobie z tego też zdawać sprawę, że ta sytuacja pewnie przez jakiś czas się nie zmieni i że jesteśmy w momencie, który – jeśli odwołać się do różnego rodzaju analogii historycznych – może być momentem wielkiej zmiany” – powiedział Kaczyński.

„Nie musi być, wielkie siły działają ku temu, żeby tak się nie stało, ale może być” – zaznaczył. Zdaniem Kaczyńskiego ci wszyscy, którzy „patrzą z ubolewaniem, lękiem, czy nawet z przerażeniem na to co się dzieje, na tę antykulturę muszą w tym kierunku działać” – dodał.

Podkreślił, że należy doprowadzić do tego, by Ukraina wygrała wojnę i by był to ”zaczyn innego, jeszcze większego i naprawdę potrzebnego ludzkości zwycięstwa”.

Źródło: PAP Autor: Rafał Białkowski, Grzegorz Bruszewski
Fot. PAP/Tomasz Wiktor

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij